1 czerwca 2017 roku w Klubie Seniora gościliśmy pracowników i studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, którzy przeprowadzili wśród klubowiczów badania sprawności funkcjonalnej. Seniorzy bardzo chętnie i licznie uczestniczyli w badaniach, na które złożyły się m.in. pomiary:

  • Wysokości ciała
  • Masy ciała
  • Składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (m.in. udział procentowy wody w organizmie, procentowy i kilogramowy udział tkanki mięśniowej, kilogramowy i procentowy udział tkanki tłuszczowej, rozłożenie tkanki tłuszczowej w organizmie, otłuszczenie organów wewnętrznych w skali punktowej oraz zapotrzebowanie kaloryczne organizmu)
  • Pomiar ciśnienia i tętna

Obliczony został dla każdego wskaźnik wagowo-wzrostowy BMI oraz WHR.
Seniorzy poddani zostali ocenie sprawności fizycznej według metody Fullerton Functional Fitness Test.
Każdy uczestnik badania wypełnił ankietę Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącą jakości życia badanych osób.

6 czerwca 2017 roku gościliśmy w Klubie Seniora przewodnika miejskiego Pana Michała Fijkę, który zabrał seniorów w „wirtualny spacer” po warszawskiej „Przedwojennej Dzielnicy Północnej”. Klubowicze podziwiali przedwojenną zabudowę m.in. Placu Grzybowskiego, Placu Żelaznej Bramy, Placu Mirowskiego, Placu Bankowego.
Barwna historyczna opowieść Pana Michała oraz piękne, klimatyczne czarno-białe zdjęcia przedwojennej Warszawy na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

8 czerwca 2017 roku w Klubie Seniora wystąpił zespół folklorystyczny „Lazurki”. Mogliśmy podziwiać przepiękne stroje, śpiew i taniec w wykonaniu kilku grup wiekowych młodych artystów. Występ „Lazurek” pt. „Ludowe wędrówki po Polsce” wprowadził  wszystkich zgromadzonych w pogodny i radosny nastrój, a taniec integracyjny „Klapok” zaproponowany przez zespół i zatańczony wspólnie z seniorami zniósł granicę „publiczność – artyści”. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną nt. strojów ludowych noszonych w różnych regionach Polski, którą dla seniorów przygotowała i przedstawiła Pani Katarzyna Krzypkowska (prowadząca Zespół); uczyliśmy się piosenki „Czerwone jagody” z akompaniamentem akordeonu, którą w formie białego śpiewu wykonała Pani Krystyna Kowalska – Wojucka. Na zakończenie spotkania wszyscy młodzi artyści otrzymali słodkie upominki oraz podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomu.

13 czerwca 2017 roku z entuzjazmem i twórczą iskrą uczyliśmy się wykonywać bransoletki    z kolorowych guzików. Prosta metoda wykonania przypadła do gustu głównie Klubowiczkom i absolutnie każda Pani chcąca posiadać tak oryginalną biżuterię opuściła Klub Seniora z własnoręcznie wykonaną bransoletką na nadgarstku.
I to było ostatnie spotkanie w siedzibie Klubu przed wakacjami, ponieważ kolejne czerwcowe spotkania przybierają formę wycieczek do: Sejmu i Senatu, Belwederu, Łowicza i Sromowa oraz spaceru przyrodniczo – edukacyjnego po lesie bemowskim w towarzystwie leśniczego.

{gallery}polowinki{/gallery}