JAKIE MIEJSCE SPOTKAŃ PRZY PEŁCZYŃSKIEGO 30B?Plakat promujący konsultacje społeczne

Ośrodek Pomocy Społecznej planuje otworzyć „Dom sąsiedzki nad stawem”. Będzie to miejsce dla mieszkańców osiedla Górce Stare, w którym będą mogli spędzać czas wspólnie z sąsiadami.
Zastanówmy się wspólnie co może się dziać w „Domu sąsiedzkim nad stawem” i na jakich zasadach ma on działać?
Propozycje mieszkańców, zgłoszone podczas konsultacji, pomogą dopracować pomysły na działania, aktywności i dostosować ofertę do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Termin otwarcia nowego miejsca planujemy w grudniu 2021 r.

Czym jest „Dom sąsiedzki nad stawem”?

Dom sąsiedzki to nowe Miejsce Aktywności Lokalnej, które powstaje z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoje zainteresowania, dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także uczestniczyć w zajęciach i warsztatach zorganizowanych. Miejsce to ma służyć też lokalnym społecznościom jako miejsce spotkań sąsiedzkich. Zależy nam na tym, żeby
w działalność nowego Miejsca Aktywności Lokalnej zaangażować różnorodne grupy – młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z dziećmi, osoby samotne oraz seniorów.

Dom sąsiedzki będzie miejscem sprzyjającym aktywnej integracji.

Mogą się tam dziać:

 • zajęcia kulturalne prowadzone przez animatorów lub samych mieszkańców, którzy chcą się podzielić swoim hobby lub talentem
 • działania realizowane przez grupy sąsiedzkie
 • warsztaty i zajęcia o różnorodnym charakterze
 • konkursy, spotkania
 • oraz inne aktywności w zależności od pomysłowości mieszkańców.

Jak będzie wyglądać „Dom sąsiedzki nad stawem”?

Dom sąsiedzki nad stawem” znajduje się w bloku przy ul. Pełczyńskiego 30B (obszar Osiedla Górce Stare). Jest to lokal użytkowy z niezależnym wejściem o powierzchni 140 m kw., składający się z dużej przestrzeni, tzw. open space, kameralnej sali warsztatowej oraz zaplecza kuchennego i sanitarnego. Zgodnie z ideą organizowania społeczności lokalnej udział mieszkańców we współtworzeniu Miejsca Aktywności Lokalnej ma sprzyjać rozwojowi postaw obywatelskich, integracji i aktywizacji sąsiedzkiej.

Celem konsultacji społecznych jest dotarcie do mieszkańców z informacją na temat planowanej inicjatywy, jak również zebranie opinii, pomysłów i sugestii dotyczących przyszłego kształtu „Domu sąsiedzkiego nad stawem” .

Konsultacje społeczne trwają do 22 listopada 2021 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

 1. Porozmawiajmy przy wózku konsultacyjnym na terenie osiedla Górce Stare:
 • w czwartek 28.10.2021 w godz. 14 - 16  
 • w czwartek 04.11.2021 w godz. 8 -10
 • w poniedziałek 08.11.2021 w godz.14 -16
 • w poniedziałek 15.11.2021 w godz.15 -17
 1. Przyjdź na spotkanie konsultacyjne do siedziby przyszłego MAL przy ul. Pełczyńskiego 30B:
 • we wtorek 09.11.2021  w godz. 13 -18 (oprócz ciekawych rozmów proponujemy poczęstunek na słodko oraz udział w warsztatach wykonywania biżuterii). Warsztaty odbędą się w godz. 15 -18
 • w czwartek 16.11.2021 w godz.17 -19 (spotkanie przy kawie i ciasteczkach prowadzone przez moderatora)
 1. Możesz też odwiedzić nas w Ośrodku Pomocy Społecznej przy Rozłogi 10, zadzwoń, żeby umówić się na spotkanie pod 22 48 713 78
 1. Do 22 listopada możesz przesłać opinie i pomysły na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: www.opsbemowo.waw.pl/konsultacje

Jednostka odpowiedzialna: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo

Podstawa prawna: Uchwała Nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

-------------------------------------------------------

Plakat informacyjny o konsultacjach społecznych - treść zgodna z ogłoszeniem na stronieOśrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo buduje altanę ogrodową „MALtanę” przy ulicy Rozłogi 10.  Będzie to miejsce dla mieszkańców Jelonek Południowych, w którym będą mogli spędzać czas wolny i prowadzić działania lokalne. Zastanówmy się razem, jak altana może działać i jakie aktywności w niej organizować. 

Czym jest MALtana?

MALtana to nowe Miejsce Aktywności Lokalnej, które buduje Ośrodek Pomocy Społecznej. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas. Będą mogli również poszerzać swoje zainteresowania, dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także uczestniczyć w zajęciach i warsztatach zorganizowanych. Miejsce to ma służyć też lokalnym społecznościom jako miejsce spotkań sąsiedzkich. Zależy nam na tym, żeby w działalność nowego miejsca zaangażować różnorodne grupy – młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z dziećmi, osoby samotne oraz w wieku senioralnym.

MALtana będzie miejscem sprzyjającym aktywnej integracji. Mogą się w niej dziać:

 • zajęcia kulturalne prowadzone przez animatorów lub samych mieszkańców, którzy chcą się podzielić swoim hobby,
 • działania realizowane przez społeczności sąsiedzkie,
 • warsztaty edukacyjne,
 • konkursy, gry, zabawy,
 • inne aktywności w zależności od inspiracji mieszkańców.

Jak będzie wyglądała MALtana? 

MALtana będzie usytuowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 363 i Ośrodka Pomocy Społecznej przy Rozłogi 10, będzie miała powierzchnię 28 m². Będzie także miała zaplecze na narzędzia i materiały warsztatowe. Wokół altany znajduje się ogródek, który planujemy zagospodarować według pomysłów mieszkańców i wraz z nimi. Na terenie pobliskiego Ośrodka znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością i zaplecze kuchenno-sanitarne.

Konsultacje społeczne trwają od 21 czerwca do 12 lipca 2021 roku.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 1. Wypełnij ankietę online lub w wersji papierowej, którą mieszkańcy okolicy znajdą w swoich skrzynkach.
 2. Prześlij nam swoją opinię na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Porozmawiajmy przy wózku konsultacyjnym na Osiedlu Jelonki Południowe:
  – w środę 23 czerwca, 13 – 15
  – w poniedziałek 28 czerwca, 8 –10
  – w piątek 2 lipca, 17 – 19
 4. Przyjdź do Ośrodka Pomocy Społecznej przy Rozłogi 10
  Zadzwoń, żeby umówić się na spotkanie pod 22 48 713 48
 5. Spotkajmy się na pikniku koło altany przy Rozłogi 10
  – w piątek 9 lipca, 16 – 20 

Piknik konsultacyjny to wydarzenie pełne rozrywki. W trakcie wspólnej zabawy będziemy słuchać pomysłów, planów, sugestii na wykorzystanie przestrzeni MALtany

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Więcej informacji: www.opsbemowo.waw.pl/konsultacje

Jeśli chcesz poinformować swoich sąsiadów – wydrukuj plakat i powieś go na klatce! 

Możesz też pobrać plakat kolorowy.

Propozycje mieszkańców, zgłoszone podczas konsultacji, pomogą dopracować pomysły na działania, aktywności i dostosować ofertę MALtany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Termin otwarcia nowego miejsca planujemy na lato 2021 roku.